עצות לזוגות מתחתנים


אפשר לעזור?

טיפים ועצות לחתונה מאת לי-קל אירועים, ארגון חתונות כבר עשרים שנה, השירות ניתן ללא תשלום. לפרטים www.lee-kal.co.il

טיפים ועצות לזוגות מתחתנים לקראת הערב הגדול:

מזון לכל האורחים
אם יש לכם אורחים בחתונה שהם תיירים שלא יודעים עברית- או "עולים חדשים" מלפני 40 שנה שטרם הספיקו ללמוד עברית, התחשבו בהם.נסו להושיב לידם אדם המבין עברית ויודע את שפתם, כדי שיוכל לתרגם להם את שמות המאכלים המוצעים.אם אין אפשרות למצוא "מתורגמן", תדאגו להדפיס את התפריט (שנהוג לאחרונה לשים על כל שולחן), גם לשפה שלהם.הם יודו לכם על תשומת הלב בפה מלא- תרתי משמע. בתיאבון! 

חתונה ביום שישי
אם את מתחתנת בקיץ, ביום שישי בצהריים, תוודאי שהאיפור יהיה קליל יותר. איפור כבד יראה בולט מדי בשעות האור. כדאי גם להיעזר במאפרת מקצועית ולבקש חומרי איפור טובים, כדי למנוע "נזילות". בנוסף אם אתם מתחתנים ביום חם רצוי שגם החתן יצטייד בחולצה להחלפה.

שמלת חתונה  
נניח שסרקת אי- אלו שמלות כלה וכעת נותרו שתיים על הפרק. את מתלבטת ביניהן כדי להקל על ההחלטה, בדקי איזו שמלה מבליטה אותך יותר- כיוון שהמטרה היא שאת תהיה במרכז תשומת הלב, ולא השמלה.א ם באחת השמלות את מרגישה יותר "את" ונראה לך שיהיה לך נוח יותר להעביר ערב שלם באותה שמלה, זאת השמלה שלך. שמלה יפה ולא נוחה תעכיר את שמחתך-וחבל...

חתונה בחורף 
לכל המתלבטים אם כדאי להתחתן בחורף: כמו מתכת שמתפשטת בחום ומתכווצת בקור, כך המחירים במקומות האירועים: מתכווצים בחורף בכ- 20% לעומת הקיץ. למה חתונה בחורף? אם יש לכם מספר אורחים כזה שבקיץ אף גן אירועים לא מוכן לקבל אתכם, נסו לחשוב על חתונת חורף. בחורף המינימום הנדרש הופך למינימאלי באמת. למשל, מקום שלא מקבל פחות מ-350 איש, יקבל בחורף גם 250, ועם מעט לחץ-אפילו 200. מסקנה: אם מתחתנים בחורף ואפשר לחסוך לא מעט.

מתנות לחתונה
סטטיסטית, יש הרבה פחות חתונות בחורף מאשר בקיץ. לכן, ישראלי ממוצע שמוזמן לשלוש חתונות בחודש בקיץ, ורק לחתונה אחת מדי חודש בחורף, נוהג להיות הרבה יותר נדיב בחורף. אתם צפויים לקבל מתנות בערך ב-20% יותר גבוהות (הכוונה לצ"קים- לא לגובה הכוסות של סט הקריסטל...)

תפריט לחתונה בחורף
בחרו מנות לחימום הלב והקיבה. למשל, פונץ" חם לקבלת הפנים, בנוסף לשאר המשקאות. מרק חם ומהביל,- רצוי סמיך. אם בלחמים מדובר, רצוי לחמים שיצאו זה עתה מהתנור, או פוקצ"ות חמות. פנקייק חם לקינוח, ערמונים קלויים, תפוחי עץ אפויים-וזה רק חלק מהאפשרויות.

אמא וחתונה
נסו לתאם ביניכן , לפחות בקווים כלליים, מה אתן תלבשו. לא נעים לראות את שתי המחותנות לובשות שמלות כמעט זהות. נסו גם לברר מראש מה יהיה צבע המפות. יהיה לא נעים אם אחת מכן תלבש בגד בצבע המפות- כך שזה יראה כאילו שמה על עצמה מפה, ולא הבגד המושקע שעלה הון  תועפות.

מתחתנים על הילדים
אם יש במשפחה מספר גדול של ילדים, בקשו להכין להם מנות מיוחדות. הילדים לא משתגעים על ברווז בתפוזים. הם מעדיפים נקניקיות, שניצלים וצ"יפס. אגב, מקובל גם שהמנות לילדים זולות יותר מהמנות למבוגרים.

מתחתנים ושומרים על הכסף
לאחרונה מסתובבים בציבור המון סיפורים על כך שבתים נפרצים בדיוק בליל החתונה. מדובר בעיקר על בתי ההורים של הכלה והחתן, בזמן שאתם מתחתנים הבית מתרוקן. כדי להרגיש נינוחים ובטוחים, שכרו שומר ללילה המדובר. אל תשכחו שברוב המקרים אף השכנים מוזמנים, כך שגם הם לא יוכלו לשמוע רעשים מוזרים או מוגזמים, ולא יוכלו להזעיק משטרה.

יום החתונה- מתחתנים
הקדישי מעט חשיבה לסדר היום של יום החתונה. אל תעמיסי לך מטלות של רגע אחרון. להפך: השאירי לך זמן למנוחה. תאכלי – אלא רק אם את שייכת לציבור החרדי ואת מצווה לצום. הקפידי להכין לך דברים קלים לעיכול: פירות, ירקות, דברי חלב, פחמימות, דברים שאת אוהבת. פנקי את עצמך-זה היום שלך! לכי אל החופה רגועה ושבעה, כדי שתצליחי לעבור את הערב המרגש על הצד הטוב ביותר.

שירות עם כל הלב
בבחירת נותני השירותים למיניהם, אל תסמכו רק על המלצות החברים או על יחסי הציבור המסיביים של סלבריטי תורן. הקשיבו לאינטואיציה שלכם: אם אין לכם כימיה עם האיש, חפשו אדם אחר. נכון שאת מתחתנת עם החתן  ולא עם הצלם, למשל, אבל הוא הולך ללוות אותך יום שלם- ועוד איזה יום! אם הוא "עולה לך על העצבים" כעת, כשאת נינוחה, תארי לך מה מצפה לך ביום הלחוץ. חפשי צלם אירועים אחר, אתו יהי לך נחמד לשהות. איש מקצוע טוב נמדד גם באווירה הנעימה שהוא יודע ליצור, ולא רק בעבודתו המעשית.

מתחתנים ורושמים
במשך ההכנות לחתונה, אתם פוגשים הרבה נותני שירותים. בשיחה המקדימה, רובם מאד נדיבים ומבטיחים הרים וגבעות. לעתים, כשמגיעים לחתימה על החוזה, מסתבר שההרים הולידו עכברים... כדי למנוע אכזבות, הכינו דפים ובמשך הפגישה רשמו כעין זיכרון דברים. ציינו את כל מה שהבטיח האיש . לכשתחליטו לחתום אתו על חוזה, צרפו את זיכרון הדברים והחתימו אותו גם על הנספח. זה ימנע אכזבות בעתיד.

בחירת תקליטן
בין נותני השירותים יש אנשים עצמאיים ויש חברות. למשל, יש תקליטנים לחתונה שמעסיקים גדוד שלם של תקליטנים נוספים. כשאתם קובעים פגישה, רשמו תמיד את שמו של האדם אתו שוחחתם. אם בהמשך יהיו חילוקי דעות, תוכלו לצטט את שמו של האדם אתו דיברתם ואת ההבטחה שקיבלתם ממנו. בחברה שבה יש מספר עובדים, אם לא תזכרו עם מי דיברתם, סביר להניח שינסו להתנער מההבטחות.

סידור המחזור
אם את נמנית על אותן בנות שסובלות ממחזור לא סדיר, כדאי לך להשתמש בגלולות למניעת הריון-גם אם את לא נוהגת כך, בדרך כלל. הגלולות מבטיחות מחזור מסודר, כך שביום החתונה לא תהיה הפתעה לא נעימה. את תהי נרגשת ולחוצה ממילא- למה להוסיף לכך גם דאגה מיותרת? אגב, העצה מתאימה גם לבנות דתיות: הרבניות נוהגות להמליץ על זה. לחילופין, אם בחרתם  תאריך מסוים לחתונה ואת אמורה להיות אז במחזור, ניתן ליטול גלולות מספר ימים נוספים- ולדחות את רוע הגזירה. כמובן שלפני כל החלטה חובה להתייעץ עם רופא הנשים שלך. אם עדיין אין לך כזה, זה הזמן הראוי לבחור רופא נשים.

כשההורים גרושים
כשההורים של אחד מכם או של שניכם גרושים, תידרשו לגישה עדינה בפגישה הראשונה אתם- בעיקר אם היחסים ביניהם טעונים. הפגישו את ההורים עם כל צד לחוד. אל תיכנסו לויכוחים וביקורת על ההורה הנעדר. ולכם, הורים: נסו למנוע מהזיכרונות של העבר השחור שלכם להעיב על העתיד הורוד של ילדיכם. הם מתחתנים פעם אחת, גלו סבלנות.

החברים
החלטתם להתחתן ואתם מאושרים עד הגג. הבעיה שבדיוק עכשיו החברה של החבר הכי טוב שלך החליטה לעזוב אותו (או, לפעמים, עוד יותר גרוע: מסרבת לעזוב אותו...). הוא שרוי בדיכאון. הוא לא מסוגל לחלוק אתך את שמחתך אתה מאוכזב. אל תמהר לכעוס ולדון את חברך בשעת צרה! (דחה את הכעס לשעת השמחה שלו...סתאאם}

שמלת כלה ... ועוד שמלה.
נניח שאת מחליטה לקנות שתי שמלות: אחת לחופה ושנייה לריקודים. במקרה כזה, החליפי שמלה בזמן הארוחה. כשהאורחים עסוקים בלעיסה, הם לא פנויים להתבונן סביבם. הם לא ישימו לב אם תיעלמי לעשר דקות. (אגב, אם יש לך גם זוג נעליים נוחות, זה הזמן לנעול אותן) אם תחליטי להחליף שמלה בזמן הריקודים, כולם יתחילו לחפש אחריך. ובנוסף: חבל להפסיד דווקא את קטע הריקודים. עדיף לוותר על עוף בנוסח פרובאנס מאשר על דאנס.

גם אוהבים רעבים לפעמים.
בהמשך לטיפ הקודם, אם דילגתם על הפולקע בשביל הפולקה (בסגנון הרטרו,כמובן), בסוף הערב תרגישו לראשונה שאתם רעבים.בקשו ממנהל האירוע מראש שיכין לכם מספר מנות ארוזות ב- take away. כך תוכלו גם אתם לטעום מהאוכל שהוגש לאורחים ותלכו לישון גם מאושרים וגם שבעים. 

הצבעוני כבר לא השחור.
כשמגיעים היום לחתונה, לעתים נעשה לנו שחור בעיניים: כל האורחות לבושות בשחור! אמנם שחור נחשב לצבע מחמיא, אבל מרוב מחמאות כבר לא יבחינו בך. נסי ללכת על צבעים אחרים. טיפ של יועצת תדמית: כדי שתדעי מה הצבע הטוב ביותר בשבילך, כנסי לחנות בדים. עמדי לפני המראה והניחי על עצמך בדים בצבעים מגוונים. הצבע  בו תיראי הכי טוב, זה הצבע שלך! כך תגלי שלא רק המראה של אמה החורגת של שלגיה ידעה לדבר- כל מראה יודעת להתבטא, גם אם זה בשפת הגוף בלבד!

חופה וקידושים  
מתחתנים אבל ללא חידושים! לפני התחלת כל הצגת תיאטרון והרצאה, מקובל לבקש בהתחלה מהקהל לכבות את הטלפונים הסלולאריים. בקשו גם מהרב שלכם שיפנה לקהל, לפני התחלת טכס החתונה, ויבקש לכבות טלפונים. זה יוסיף הרבה כבוד לכם ולחופה שלכם!

עשה לך רב!
טיפ זה מופנה דווקא ל- מתחתנים החילוניים שבינינו. גם אם אתם מזמינים רב מהרבנות או מצוהר, הקדישו מעט זמן לשיחה מכינה אתו. הסבירו לו מה אתם רוצים שיהיה סגנון טכס החתונה, כדי שהרב יוכל לכבד את רצונותיכם. על אחת כמה וכמה העצה הזאת חשובה כשאתם מזמינים רב באופן פרטי.

אתם מתחתנים: יש לכם שאלות נוספות? רוצים חתונה אחרת? אולי חתונה בגינה? חתונה קטנה? חתונה כפרית? פנו עוד היום לחברת לי קל אירועים וחתונות ונשמח לסייע לכם, השירות ניתן ללא תשלום.

מזל טוב!

לי-קל חתונות ואירועים.אפשר לעזור?


חתונה | ארגון חתונה | בר מצווה | בריתה | גן אירועים | מפיק חתונה | מתחתנים | חתן כלה | מדריך חתונה | מתחתנים 2018 | שירים לחתונה | חתונה בטבע | מבצעי קיץ וחורף | מידע לספקים | המלצות לחתונה | חתונה קטנה | רגע לפני |  גני אירועים | חתונה רפורמית | www.eru.co.il | 

כל הזכויות שמורות לקבוצת לי קל אירועים ©