טיפים לחתונה מוצלחת


אפשר לעזור?

טיפים לחתונה / לי קל אירועים

לפעמים בלהט ההכנות אנו נמנעים מלשים לב לפרטים הקטנים, ארגון חתונה נכונה אינה מסתיימת רק בבחירת הספקים, חתונה מוצלחת נמצאת בטיפים הקטנים, בחברת לי-קל אירועים הכנו עבורכם מעט עצות חשובות בדרך לחופה:

1. בערב החתונה - פנו לחבר קרוב (או בן  דוד... רחוק) ובקשו ממנו שיהיה אחראי מטעמכם במשך האירוע. למשל, שימתין לאורחים שמגיעים לפני כולם או אחרי כולם, כדי לתת להם הרגשה שאינם הולכים לאיבוד.
זה נכון גם כשיש דיילות מטעם האולם שמכוונות לפי השם למקומות מסומנים. תפקידים נוספים: לנסות למלא את המקומות בחתונה שנותרו ריקים, כדי לא לפתוח את הרזרבה לפני שיש צורך ממשי, לדאוג למתנות, לספור את האורחים לפי הצורך ובכלל ... "עוזר במאי".

2. שתייה בקנקנים על השולחנות או בהגשה ע"י מלצרים (הנחשב ליותר "אלגנטי") ? תעדיפו את ההגשה רק בתנאי שזה עובד בדיוק של שעון שוויצרי, אחרת  האורחים יתייבשו מצמא באופן מאד לא אלגנטי.

3. לגבי תקליטן בחתונה: האם לקבוע לו את כל השירים מראש או לסמוך על המקצועיות שלו ולאפשר לו לקבוע לבד?  התשובה תלויה באופיו של הזוג ובמידת האמון שהם רוכשים לתקליטן. אם הזוג קפדן והמוזיקה היא הדבר החשוב ביותר לו בחיים, שירכיב מראש רשימת שירים.
במקרה זה, כדאי לקחת בחשבון שהטעם שלכם עשוי להיות שונה מטעמו של הקהל ועל כן זאת אחת הדרכים היותר בטוחות "להפיל" את האירוע. רצוי לבחור בתקליטן שאפשר לסמוך עליו ולתת לו יד חופשית. בהחלט ניתן לבקש ממנו שישמיע מספר שירים אהובים במיוחד, אבל לא לכפות עליו את כל תוכנית הערב.

4. האם להזמין רב מהרבנות או באופן פרטי? כשמגיע רב מהרבנות, בעקרון אתם פטורים מתשלום, אבל במציאות נהוג לשלם לו כשלוש מאות שקל. במקרה זה, יגיע בדרך כלל רב מבוגר שכבר אין מרבים להזמינו באופן פרטי. אם בוחרים רב פרטי, אפשר  (ומקובל) להיפגש איתו לפני, לשוחח ואפילו לקבל  "חופה כבקשתך": קצרה ועניינית, ארוכה ועם הומור, או כל סגנון אחר שתעלו על הדעת.
רצוי שתעמדו על כך שהרב הפרטי לא יערוך חופה נוספת באותו הערב, אחרת תמתינו לו עד בוש או שהחופה תיערך בנוכחות אורחים מעטים בלבד (כי הוא ממהר למקום אחר). במקרה זה נהוג לשלם  משש מאות שקל ועד אלפי דולרים, כטוב בעיניכם ובתקציבכם.

5. שעת הסיום : אם קיים סיכוי שהחבר"ה ירצו לרקוד בחתונה עד השעות הקטנות, בררו מראש עם בעלי אולם האירועים מה הסידור המקובל: במקומות מסוימים מאפשרים שהיה ממושכת ללא תוספת מחיר ואילו באחרים נדרשת תוספת מחיר.  יש גם כאלה שפשוט אינם מאפשרים להמשיך את השמחה אף לא דקה אחת אחרי שעה 23.00 !

6. אם על אף ההבטחות המוקדמות מספר האורחים היה קטן מהצפוי, עליכם לשלם עבור כל המנות שהזמנתם. במקרה זה, מותר לכם לבקש לקבל הביתה את המנות ששילמתם עבורם ולא נוצלו. הדבר עשוי בהחלט להועיל למשפחה אחרי ימים רבים של מתח והתרוצצות ולאפשר גם לכם, סוף-סוף, לטעום מהמעדנים שכל האורחים מהללים ללא הפסק. 

7. לא לסמוך על המלצות של שכנים/ חברים/ מכרים לגבי שום דבר מהפרטים הדרושים (אולם אירועים או גן אירועים, מוזיקה, צלם או כל דבר אחר) משום שלא תמיד הטעם והתקציב שלהם מתאימים לשלכם. בנוסף, יש בתחום הזה שינויים מדהימים תוך תקופות קצרות ביותר : השף מתחלף, הצלם החליף צוות, הבעלים של האולם בחובות - אז אנא, זהירות ! 

8. טיפים לצילום חתונה:היום מקובל להזמין צלמים לחתונה ש"מתעדים את האירוע", ולא כאלה ש"מעמידים" את האנשים: הביטו שמאלה, חייכו ימינה ! רק אנא,  לא לעבור לקיצוניות  ובכל זאת להנחות את הצלם בחתונה שינציח גם את הדודים, אפילו אם הם לא פוטוגניים! קרובי המשפחה מצפים לקבל מזכרת מהחתונה, וישמחו לראות גם את עצמם בתמונה.

9. אם אתם מתלבטים בין מקום זול למקום יקר יותר, הרי מספר שיקולים:- אם הסיבה למחיר הגבוה היא טיב האוכל ומידת עידונו, שקלו עד כמה האורחים שלכם אוהבים ומעריכים חידושים קולינאריים. על מי ש"שרוף" על שניצל, חבל לשרוף כסף כדי להגיש לו סלמון ברוטב אוכמניות.
גם אם אתם מעריכים מטבח כזה, קחו בחשבון שממילא באותו ערב לא תצליחו לאכול דבר.- אם הסיבה לעלות גבוהה היא רק שם מותג, שקלו עד כמה  חשוב לכם שהשם המסוים הזה יתנוסס על  גבי ההזמנה לחתונה!-
ושיקול  נוסף: עד כמה יקשה עליכם ההפרש במחיר? אם הפער מבטיח חובות לשלוש שנים, ותרו על הרעיון.אבל אם אתם מסוגלים לממן את ההפרש, לכו על היקר: בסופו של דבר, מתחתנים רק פעם בחיים. אגב, גם אלה שמתחתנים יותר מפעם בחיים, עדיין "פעם הראשונה" יש רק אחת!
 
10. בחירת התקליטן לחתונה: אם  אינך מבין בזה, לך תראה תקליטן יקר ואחד זול. אם אין בעיניך הבדל כלשהו ביניהם, קח את הזול.
11. לגבי צלם בחתונה: קח בחשבון שזאת המזכרת היחידה שנשארת מהערב הגדול ביותר בחייך. בדוק צלם טוב, גם אם הוא יקר ולפני שתיקח צלם זול חשוב פעמיים. להבדיל מכל שאר המרכיבים של החתונה, אם התפשרת על צלם זול וגרוע, אתה תראה זאת לפניך כל החיים, הרבה אחרי שתשכח את הכסף שהיית צריך להוסיף.

12. אם אינך מבין בתחומים הקשורים לחתונה, שאל את המומחים: משרדים לייעוץ, בעלי מקצוע. אל תסמוך על חברים, גם אם התחתנו לפני חודש, כי כל אחד חושב שהבחירה שלו הכי מוצלחת. בודדים הישראלים שמוכנים להודות בטעות - אז מה הסיכוי שדווקא החבר שלך ישתייך לחבורה המצומצמת?

13. אם יש חילוקי דעות בין הכלה לאם החתן, בין החתן לאבי הכלה ובכלל, קחו בחשבון שהדבר נובע מהמתח שלפני החתונה. חלק מזה גם נובע מכך שההורים לא תמיד בטוחים שהבחירה נכונה, שהבן או הבת נמצא בידיים הטובות המיוחלות. אפשר להרגיע את הרוחות, לנסות להסביר ולפייס, לבסס אמון וקשרים חמים. אם זה קשה, נסו להיעזר ביועץ לקראת נישואין - יש מקצוע כזה!  אפשר לחסוך מתח רב ודמעות מיותרות ולהעלות אותכם על הפסים הנכונים.

14. אם במקום שבחרתם נערכות בו זמנית שתי חתונות (מין "קומפלקס" לחתונות) בררו עד כמה אין עריכת חתונה אחת מפריע לחתונה השנייה: אם קיים בידוד אקוסטי יעיל, אם האורחים מקבלים הכוונה טובה וכו"
15. מבין כל חודשי השנה, החודש היקר ביותר לעריכת החתונה הוא חודש ספטמבר. אם אתם לא חייבים לציין בחתונתכם את ה... חזרה ללימודים, העדיפו חודשים אחרים. אם אתם רוצים לחסוך כסף רב מבלי להתפשר על טיב התמורה, בחרו את חודשי החורף: נובמבר עד סוף פברואר. בחלק מהמקומות תמצאו שבינואר המנה זולה בכ- 30% לעומת ספטמבר.

16. אם בחרתם את יום ה" לחתונה כי למחרת לא עובדים ולכן אפשר לחגוג עד מאוחר, קחו בחשבון שביום חמישי לא מגיעים: הפקקים על הכבישים איומים ואורחים שמוזמנים לשעה שבע, לא יגיעו לפני תשע. נכון שאפשר להישאר עד מאוחר, אבל גם מגיעים מאוחר, עייפים ועצבניים. למעשה, בימי חמישי החתונה לא יותר ארוכה מאשר ביום אחר, היא רק מתחילה יותר מאוחר. אם הדבר גם כרוך בתוספת תשלום, שקלו פעמיים.

17. ישנם מקומות שממליצים על תקליטן, צלם, שוזרת פרחים וכו". אם זו המלצה לא מחייבת, הכל בסדר. אבל אם מנסים לחייב אתכם לקחת רק את "מומלצי הבית", נסו לבחור מקום פחות נוקשה ומגביל. בסופו של דבר, זה האירוע שלכם ואתם צריכים להחליט מה טוב עבורכם. הייתם מוכנים להתחתן בדיוק על פי טעמם של ההורים? ודאי שלא!  אז למה להתחתן כמו שבעל אולם /גן אירועים רוצה? בסופו של דבר, אתם לא חייבים לו יותר מאשר להורים !

18. אם אתם ב"קטע" של חתונה מקורית,  הראש פתוח אבל חשבון הבנק פחות, הרי רעיון חדשני: ח-טיו-נה (חתונה משולבת עם טיול): כידוע, המחירים הגבוהים ביותר הם במרכז הארץ וככל שמרחיקים, המחירים יורדים. ובכן, יש מקומות רחוקים וזולים שמוכנים להעמיד לרשותכם אוטובוסים שיאספו את האורחים, יביאו אותם לאזור המרוחק וגם יחזירו אותם. נכון שזה מחייב את האנשים לצאת מהעבודה קצת לפני הזמן, אבל זה מעניק חוויה בלתי נשכחת, אם משלבים בנסיעה גם הסברים, ולכם זה מוזיל את המחיר בכ- .40% . אז תודו שזה שווה מחשבה!

19. יש היום הזמנות לחתונה מאד מקוריות, שעולות מעט יותר מההזמנות הסטנדרטיות, אבל נראות כיצירות אמנות.אם אתם רוצים להוסיף לחתונה היבט אישי ואין לכם כסף להשתולל עם להקה יקרה, תבחרו הזמות מיוחדות. ההפרש במחיר זניח, כי המחיר היקר של ההזמנה עדיין מתקבל על הדעת, והתוצאה שווה את ההשקעה.

20. אחרון- אחרון, אבל החשוב מכל: כשאתם הולכים לבחור מקום לחתונה, נסו להתרשם קודם כל מהאדם היושב מולכם: האם הוא מקרין אמינות? האם הוא נחמד ומנומס? האם הוא מקיים הבטחות? דייקן? זאת מעין "תקופת חיזור" אחריכם ואחרי כספכם וזה חייב להראות כך. אם האדם אינו אמין, אינו דייקן ומתנהג בגסות לפני שקיבל את המקדמה, נסו לשער מה מצפה לכם בהמשך ורחקו ממנו כמו מאש.  ראו, הוזהרתם !

בהצלחה למתחתנים!

מחפשים מקומות קטנים לחתונה?

יש לכם עוד שאלות? מחפשים מקומות מיוחדים לחתונה? המלצות או מידע?
נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או התייעצות, לי-קל חתונות ואירועים.אפשר לעזור?


חתונה | ארגון חתונה | בר מצווה | בריתה | גן אירועים | מפיק חתונה | מתחתנים | חתן כלה | מדריך חתונה | מתחתנים 2018 | שירים לחתונה | חתונה בטבע | מבצעי קיץ וחורף | מידע לספקים | המלצות לחתונה | חתונה קטנה | רגע לפני |  גני אירועים | חתונה רפורמית | www.eru.co.il | 

כל הזכויות שמורות לקבוצת לי קל אירועים ©