חתונה והתאמה: מצא את ההבדלים...


אפשר לעזור?

חתונה והתאמה / לי קל אירועים

להחלטה להינשא יכולות להיות סיבות רבות: לעיתים מספיקה סיבה אחת, לעיתים יש צירוף של שתיים או יותר סיבות.

למשל, אתם מחליטים להינשא מפני שאתם כל כך אוהבים עד שאינכם יכולים לעבור יום אחד מבלי להיפגש. ואולי החלטתם שאתם מספיקים בוגרים ורוצים פינה משלכם.

יתכן שאתם כבר המון שנים ביחד, אבל עכשיו אתם מרגישים שאתם רוצים ילד ורצוי שהוריכם יהיו חותנים לפני שיהפכן לסבא וסבתא...

סיבה אחרת, מאוד נפוצה: לאמא נמאס לכבס ולבשל עבורכם. במקרה כזה ישנן שתי אפשריות : או שתהפכו לחרוצים יותר, או שתתחתנו עם בן זוג חרוץ יותר.

מתוך ניסיון האפשרות השנייה היא העולה על הפרק: הרי ממילא צריך להתחתן יום אחד, אז למה להתאמץ לחינם עד אז?

אבל יש עוד סיבות טובות: כל החברים התחילו להתחתן בזה אחר זה, וזה מדבק. או שאתם גרים בשכירות בנפרד ואז כדאי מבחינה כלכלית לגור יחד- זה פשוט זול יותר. לעיתים ישנה סיבה שונה עם פוטנציאל גדילה, סיבה שאמנם כרגע קטנה אבל היא מתפתחת במהירות: את בהריון!

אם מדובר על נישואים שניים: הילדים לוחצים שתשקמו את חייכם ופה ושם אפילו מנסים- ואולי אפילו מצליחים, להכיר לכם מישהו, שנראה להם ותאים וכפי שכל הדרכים מובילות לרומא, כל השבילים הנ"ל מובלים לחופה.  
בדיקת התאמה : הצהרת כוונות.

דליה ויוסי החליטו שהם מתחתנים. דליה, ספרית במקצועה, השתכרה יפה במספרת הצמרת בה עבדה, וגם הטיפים שקיבלה היו מכובדים למדי. יוסי תכנן היטב את צעדיו: לשלם ממשכורתה של דליה את המשכתנא ואפילו לחלק מהטיפים הועיד תפקיד מוגדר.

מה גדולה ולא נעימה הייתה הפתעתו, כשלמחרת ירח הדבש סירבה דליה לקום בבוקר מהמיטה והודיעה חגיגית "שהיא בעצן שונאת לטפל בשיער של אנשים והיא לעבוד אך יום אחד נוסף"...

כדי למנוע אי הבנות ואי נעימות, לפני שמבצעים את הצעד הראשון כדאי שתבדקו באיזו מידה אתם מתאימים. נסו לענות, בנפרד או ביחד, על השאלון הבא:

1.מתי המועד המשוער של החתונה? היכן תתחתנו? חתונה ברבנות ? חתונה בגן אירועים?
2. היכן תגורו?
3.האם אחד מכם או שניכם תמשיכו ללמוד אחרי החתונה? אם כן, כמה זמן?
{להיות סטודנט זה נחמד, בתנאי שזה סטטוס זמני ולא קבוע, או בתנאי שבן הזוג מוכן להינשא לסטודנט נצחי...}
4. האם תתחילו תמשיכו לעבוד אחרי החתונה?
5. האם תנהלו חשבון בנק משותף?
6.האם אחד מכם שוקל שינוי משמעותי בחיים? למשל, לימודים או לעבוד בחו"ל תקופה ממושכת? לעבור לקיבוץ או למושב? או אולי לעזוב את המשק ולעבור העירה? אולי לחזור בתשובה או לשוב בשאלה? ללמוד השלמת בגרויות או להיות שף?
7. האם אתם יודעים את כל הדברים החשובים שהאחד חייב לדעת אודות השני? הכוונה לדברים חשובים מהעבר, כגון נישואים קודמים עם/ בלי ילדים, מחלה, בעיה משפחתית או אהבה שהשאירה משקע.
לא חייבים להעמיס על זכרונו של בן הזוג את שמות כל החבר"ה מהטירונות, אלא רק דברים בעל משמעות לעתיד. אם אתם מתלבטים אם לספר או לא, כדאי שתתייעצו עם אדם נוסף, אובייקטיבי, שנראה שיוכל לעזור. אם זה דבר שעלול "לפוצץ" את העסק עדיף לפני מאשר אחרי.
8. מתי אתם מתכננים לרכוש דירה? אילו מקורות כספיים יעמדו לרשותכם?
9. מה לגבי נכסים או רכוש שיש לכל אחד מכם, ירושות,קצבאות, הכנסות מנכסים...? אם יש חילוקי דעות, חישבו על הסכמי ממון.
10. האם אתם רואים ילדים באופק? כמה ילדים אתם מתכננים לאחר החתונה?
אם התשובה חיובית אלא שכרגע מתאים להם לדחות את ההריון לשלב מאוחר יותר והידע שלכם בפרק ששמו אמצעי מניעה רחוק מלהיות מושלם, תוכלו להיעזר ברופא המשפחה, ברופא נשים או באגודה הישראלית לתכנון המשפחה, האגודה מכוונת צעירים שטרם נישאו, כך שאפר ורצוי להיעזר בה.
11. מי יבצע את עבודות הבית? שניכם שותפים או רק אחד מכם ממונה על התחום? גם אם אתם לא מומחים בינלאומיים בבישול או בניקיון, טוב לפעמים לגוון ולנסות לעשות משהו בנדון. אולי תגלו שיש לכם כישורים קולינריים בלתי ידועים אפילו לכם?...
ובכלל זאת הזדמנות מצוינת לקבל קצת מחמאות על הניקיון או לפחות על הרצון וההתמדה מבן הזוג או אפילו מהשכנים ממול...
בקיבוצים, גם בעלי תפקידים חשובים ביותר אינם פטורים מתורנות המטבח וטרם הוכח שהחבר או המטבח נפגעו מכך...
12. אם אחד מכם בא מבית דתי, או מחמיר יותר מהשני , באיזה אורח-חיים תבחרו? ואיך תרצו לחנך את ילדיכם?
13. האם יש לאחד מכם או לשניכם תחביב, ואולי יש לכם תחביבים משותפים? אם כן, כמה זמן תקציבו לכך?
14. אם רק לאחד מכם יש תחביב מסוים, כמה זמן וכמה פעמים בשבוע הוא מתכונן לעסוק בכך?
נניח שאתה אוהב לדוג- מה אתה מצפה שאשתך תעשה באותו זמן? אולי תצא לצוד...?
15. מה דעתכם על בילוי ערב בשבוע לבד, ללא בן הזוג, או עם חברים מהצבא/עבודה/חברי ילדות?
ביפן למשל מאוד מקובל שהבעל יוצא לבלות עם החברים לעבודה אחרי שעות המשרד, וזה אולי נחמד, אבל אצלנו פחות מקובל. כמו שלא רצוי שאשתך תנהג כמו יפנית ותבשל לך כל יום אורז... הגיוני, לא?...

ענו על כל השאלות, כל אחד בנפרד והשוו אחר כך את תשובותיכם.במקרה של חוסר תאום נסו להתפשר ולהגיע להחלטות משותפות כבר עכשיו- אל תדחו דברים כדי שיסתדרו מעצם, כיון שברוב המקרים דברים לא מסתדרים מעצם- להפך, הרבה דברים דווקא משתבשים מעצמם...

אם עניתם בצורה די תואמת על רוב השאלות ובעיקר על החשובות שביניהן, שיהיה לכם בהצלחה ומזל טוב!
אם אתם מגלים חוסר תיאום מהותי, טפלו כבר עתה בעניין בעזרת יועץ לענייני נישואין, או היעזרו במישהו אובייקטיבי ומנוסה שאתם מכירים וששניכם סומכים עליו.

בהצלחה!

לי קל חתונות ואירועים.

למאמרים נוספים:

בוחרים מקום לחתונה
חתונה בים
חתונה בטבע

נשמח לעזור לכם בכל שאלה
ובארגון החתונה, השירות ניתן ללא תשלום.אפשר לעזור?


חתונה | ארגון חתונה | בר מצווה | בריתה | גן אירועים | מפיק חתונה | מתחתנים | חתן כלה | מדריך חתונה | מתחתנים 2018 | שירים לחתונה | חתונה בטבע | מבצעי קיץ וחורף | מידע לספקים | המלצות לחתונה | חתונה קטנה | רגע לפני |  גני אירועים | חתונה רפורמית | www.eru.co.il | 

כל הזכויות שמורות לקבוצת לי קל אירועים ©